محل تبلیغات شما

نهال گردو خوشه ای ، یکی از بهترین و زود بازده ترین ارقام تجاری گردو در ایران

عملکرد گردو

نهال گردو خوشه ای از جمله اقلام بسیار پر بازده است که در حدود 40 سال قبل، از کشور اسرائیل ، به ایران و مرکز نهال داری کرج ، وارد گردید و از آن موقع به علت همخوانی با نوع اقلیم و آب و هوای ایران ، به یکی از اقلام بسیار پر طرفدار و بسیار زود بازده مبدل گردید.

 

خصوصیات نهال گردو خوشه ای

این نوع نهال که به گردو خوشه ای شهرت دارد؛ محصولی شبه بیضی به بار می دهد و بسیار زود بازده است.

مشخصات گردو

دو خصوصیت بسیار ارزشمند دیر ثمر دادن در مناطق سردسیر ( که در غالب موارد سبب سوم یا سرمازدگی نهال یا درخت می شود ) ، و دارا بودن حدود تقریبی 5 تا 30  عدد گردو، که مانند خوشه های انگور از ساقه آویزان می شوند، از خصوصیات ماهوی گردو خوشه ای است. همچنین این نوع گردو دارای پوستی بسیار نازک و بدون پوکی، و همچنین دارای چربی بسیار بالا و مناسب است.

ارتفاع نهال گردو

ارتفاع این نهال بسته به ااماتی چون نگهداری بسیار بهینه و پرورش علمی آن است. اما در غالب موارد ارتفاع نهال گردو خوشه ای ، در حدود 1 تا 2 متر است.

میزان باردهی گردو

همانگونه که عنوان گردید، نهال گردو خوشه ای بسیار زود بازده است و حتی در مواردی فواصل این باردهی، میان 140 تا 170 روز نیز می رسد. مقدار گردوی حاصل از این نوع نهال گردو میان، 5 تا 25 کیلو گرم است .

 نحوه کاشت ،داشت، نهال گردو

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو خوشه ای ، لومی یا لومین رسی است و بهترین دمای داشت و نگهداری این نوع گردو ، در حالی است که دمای زمین و خاک از 10 درجه سانتیگراد کمتر نباشد. اما به طور کلی، هیچ توصیه ی بسیار خاصی برای کاشت و ارتفاع این نوع نهال وجود ندارد، اما بهتر است عمق کاشت نهال گردو خوشه ای ، از نیم متر کمتر نباشد. البته به این میزان باید ارتفاع ریشه ی نهال را نیز اضافه نمود و به همین دلیل است که این نوع نهال از برترین اقلام گردو به حساب می آید.

خصوصیات درخت گردو

 

گردو خوشه ای ، از بهترین نوع تنه و ساقه برخوردار است و چوب فوق العاده جاندار و محکم و بسیار مقاوم خصوصا، در برابر سرما دارد. باید به یاد داشته باشید که در فاصله ی هر 7 الی 8 درخت و گردو خوشه ای ، باید یک گرده افشان، بکارید که می تواند از هر نوع قلم گردوئی برای این، کار استفاده کرد. این موارد نیز از محاسن بسیار بالای این قلم گدو است.

 ارتفاع درخت گردو

گردو خوشه ای ، می تواند حتی به ارتفاعی میان 10 تا 14 متر نیز دست یابد.

میزان باردهی درخت گردو

بسته به نوع خاک نهال گردو خوشه ای ، می تواند حتی در سال میان دو تا 3 بار نیز ثمر دهد. در اغلب نقاط این میزان به یک یا دو بار ، در کشور ما محدود می شود و در هر بار ثمر دهی بسته به سن درخت میزان ثمردهی متفاوت است.

این نهال از سن 1 تا 3 سالگی به بلوغ می رسد و اوج قدرت خود را در سنین 6 تا 8 سالگی به دست می آورد. در سنین اولیه، این قلم می تواند حدود 50 تا 60 گردو ، بار دهد اما از حدود دو سالگی به بعد ، که تقریبا به عمر تجاری خود می رسد، به راحتی بین ما بین 100 تا 350 کیلوگرم باردهی داشته باشد.

 عملکرد درخت گردو

شاید به جرات بتوان گفت، عملکرد نهال گردو خوشه ای ، یکی از بهترین عملکردها را میان انواع اقلام متنوع گردو داراست . این قلم  اگر در شرایطی نگهداری گردد، که دمای آن بین 10 تا 12 درجه سلسیوس حفظ شود، شما را به حیرت وا دارد.

 مشخصات درخت گردو

به علت تناور بودن جثه و ارتفاع و رشد فوق العاده و گردو های بسیار با کیفیت پوست کاغذی بسیار با طراوت، نهال گردو خوشه ای را به راحتی می توان از دیگر گونه های گردو شناخت.

عملکرد نهال گردو

 

نهال گردو خوشه ای ، در صورت آبیاری مناسب از انواعی از گردو است ، که رشدی حیرت آور دارد و به علت کیفیت بسیار بالای این نهال است که قیمت آن کمی از برخی گونه های دیگر بیشتر است.

فاصله نهال گردو خوشه ای :

حداقل فاصله نهال ها از یکدیگر، در نوع گرد خوشه ای باید حداقل 6 و حداکثر 8 متر باشد . این میزان فاصله چه به صورت افقی و چه به صورت عمودی بر روی زمین می بایست یکسان باشد.

خرید نهال گردو

به طور معمول این نوع نهال حدود 10 تا 20 درصد گران قیمت تر از برخی اقلام دیگر گردو است. برای اطلاع از به روز ترین قیمت نهال گردو خوشه ای ، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس سعید قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.


نهال فروشی پالیز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی