محل تبلیغات شما

نهال گردو فرانکت نهالی پر بازده

نهال گردو فرانکت از فرانسه وارد کشور شده و از کیفیت مناسبی برخوردار است. میزان باردهی نهال گردو در نوع فرانکت 60% بیشتر از گونه های دیگر است. نهال گردو فرانکت جزو نهال های پر بازده محسوب می شود. از مشخصات گردو این نوع نهال وزن بیشتر آنها نسبت به گونه های مشابه می باشد که چیزی حدود 12 گرم است. آب و هوای سرد به نهال گردو فرانکت آسیب نمی رساند، و برداشت محصول را به تاخیر نخواهد انداخت. فواصل کاشت نهال گردو به ویژه در نوع نهال گردو فرانکت 6 در 7 بوده به این معنی که در زمینی به مساحت یک هکتار، 300 نهال گردو فرانکت قابل کاشت است. نحوه ی میزان باردهی درخت گردو به عوامل مختلفی همچون آب و هوا، حاصلخیزی خاک، نوع نهال کاشته شده و. بستگی دارد. میزان باردهی درخت گردو به ویژه درخت فرانکت در یک هکتار چیزی حدود شش تن می باشد. ارتفاع نهال گردو نسبت به دریا به هنگام کاشت مخصوصا در نوع نهال گردو فرانکت باید حدود 500 تا 1500 متر باشد. کاهش و یا افزایش این ارتفاع در میزان باردهی نهال گردو تاثیر دارد. ارتفاع درخت گردو به طور کلی به شش الی هفت متر می رسد. همچنین میزان ارتفاع آن بر عملکرد درخت گردو و عمر اقتصادی درخت موثر است.

نهال گردو فرانکت و مشخصات آن

از بارزترین مشخصات درخت گردو برگهای پهن و شانه ای آن می باشد، که گلهایش به صورت نر و ماده و جداگانه بر روی شاخه ها ظاهر شده و به وسیله ی گرد افشانی بارور می شوند. درخت فرانکت اصولا دیر برگ می دهد و نسبت به سایر گونه های درخت گردو چیزی حدود بیست تا بیست و پنج روز دیرتر شروع به رشد و برگ دهی می کند. یکی از خصوصیات درخت گردو باردهی اقتصادی بالای آنها می باشد. همین امر موجب رونق فروش درخت گردو در میان مردم شده است. باردهی اقتصادی نهال گردو فرانکت از سال دوازدهم شروع می شود. از خصوصیات گردو به عمل آمده از نهال گردو فرانکت خوش طعمی، مرغوبیت و سفیدی آن می باشد. محصول باکیفیت به عمل آمده از این نهال ها باغداران را برای خرید نهال گردو از نوع فرانکت، پرورش و به ثمر رساندن آن وسوسه می کند. زیرا آنها به خوبی به این موضوع واقف هستند، که خرید درخت گردو و پرورش آن موجب سود اقتصادی آنها خواهد شد. 

خرید نهال گردو فرانکت و نحوه ی کاشت آن

نحوه ی کاشت و داشت نهال گردو بسته به نوع و مشخصات نهال گردو با یکدیگر فرق می کند. زیرا همانطور که میدانید خصوصیات نهال گردو با توجه به نوع و گونه ایی که دارند متفاوت است، بالطبع آن نحوه ی کاشت و داشت گردو نیز تغییر می کند. اکنون به عنوان نمونه کاشت نهال گردو فرانکت را با هم بررسی می کنیم. این نهال ها بهتر است در زمین هایی که به شکل مربع مستطیل هستند، کاشته شوند. و فاصله کاشت درخت ها حداقل 6 در 7 و حداکثر 9 در 12 متر باشد. این درخت تا عمق سه متری در خاک ریشه می دواند. هر سال باید خاک اطراف درخت تا عرض یک تا یک ونیم متر شخم زده شود. لازم است علف های هرز اطراف نهال که به رشد آن آسیب می رساند برداشته شود. آبیاری آن در فصل بهار هر ده روز یکبار و در تابستان هر هفت روز یکبار می باشد. مقدار کود مصرفی این نهال ها پنج تن کود دامی برای یک هکتار می باشد. کرم خراط از بیماری های شایع  نهال گردو فرانکت است.

 

نهال گردو فرانکت و عملکرد آن

عملکرد نهال گردو در گونه ی فرانکت بسیار بالا است. علاوه بر زود بازدهی، کیفیت محصول به عمل آمده در مقایسه با سایر گونه های نهال گردو بیشتر است. و جزو درخت های زود بازده محسوب می شود. همچنین عملکرد درخت گردو در مقابل سرما نسبت به سایر گونه های مشابه بهتر می باشد. این درخت در برابر سرما مقاومت بالا داشته و سرما به محصول آن آسیب نمی رساند. اکنون که مطالبی را حول محور نحوه ی کاشت و داشت درخت گردو و نحوه ی میزان باردهی نهال گردو مطرح کردیم. بهتر است به این نکته نیز اشاره شود که قیمت درخت گردو با توجه به گونه های آن تغییر می کند. و هرچه کیفیت آنها بالاتر باشد قیمت درخت گردو یا همان قیمت نهال گردو افزایش پیدا می کند.

نهال گردو فرانکت و فروش محصول آن

طول عمر اقتصادی نهال گردو فرانکت هشتاد سال به بالا می باشد. میزان محصول آن از نهال های مشابه بیشتر و باکیفیت تر است. خواص این محصول موجب شده است مورد توجه جهانیان قرار بگیرد. عملکرد گردو در سلامتی جامعه تاثیر مستقیم دارد. به همین جهت خرید گردو در میان بیشتر اقشار جامعه و در طیف گسترده صورت می گیرد. گردو به دلیل داشتن خواص درمانی و پیشگیرانه ای که دارد. در تعداد زیادی از کشور های دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید، سالانه باغداران زیادی از طریق فروش گردو به صورت داخلی و صادراتی نه تنها کسب سود کرده اند بلکه موجب ارز آوری شده و به اقتصاد کشور کمک نموده اند. نحوه ی کاشت و داشت گردو و نوع نهال به کار برده شده در کیفیت و میزان محصول به عمل آمده موثر است. و هرچه کیفیت بیشتر باشد. قیمت گردو نیز بیشتر خواهد شد.


نهال فروشی پالیز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی