محل تبلیغات شما

نهال گردو اسرائیلی

گردو یکی از میوه های پر طرفدار می باشد. از این میوه در آجیل و خشکبار استفاده می کنند . به دلیل فواید بسیار زیاد این میوه ، بسیاری از کشورها در حال تهیه درختان این میوه هستند. استفاده از نهال های گوناگون سبب دسترسی متفاوت افراد به این محصول خواهد بود. برخی از درختان محصولات با رنگ روشن، پرمغز ، پوسته های نازک چوبی و بسیاری دیگر از مزیت ها را در بر خواهند داشت، اما برخی دیگر از درختان محصولات یک دست و مرغوبی را به شما ارائه نخواهند کرد. از این رو انتخاب مناسب نهال گردو بسیار حائز اهمیت خواهد بودنهال گردو خوشه ای اسرائیلی نوعی از نهال های پر طرفدار می باشد که بسیاری از کشورها از آن بهره می برند. این نهال در سال های دور به دلیل تحقیقات باغداران وارد ایران ( شهر کرج) شد .پس از آن باغداران بسیار زیادی اقدام به بهره برداری از این محصول نموده اندنهال گردو خوشه ای اسرائیلی به دلیل در بر داشتن بسیاری از خصوصیات در نحوه کاشت ، داشت ، نهال گردو از اهمیت فوق العاده ای برخوردار خواهند بود. خرید نهال گردو خوشه ای اسرائیلی به دلیل عملکرد درخت گردو اسرائیلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مشخصات نهال گردو خوشه ای اسرائیلی :

هر درخت و یا نهال گردویی از مشخصات خاص و ویژه ای برخوردار خواهد بودنهال گردو خوشه ای اسرائیلی نیز دارای خصوصیات منحصر به فردی خواهد بود که در اینجا به ذکر برخی از آنها خواهیم پرداخت :

خصوصیات درخت گردو :

از برجسته ترین خصوصیات نهال گردو اسرائیلی می توان به خصوصیات گردوی مناسب آن اشاره نمود. گردویی که از مغز پر ، رنگ روشن و همچنین پوست کاغذی مناسبی برخوردار است حتما یک نوع گردوی ایده آل خواهد بود. همچنین این نهال گردو خوشه ای اسرائیلی دارای محصولی یک دست و منظم خواهد بود. این نهال از جمله محصول مناسب از خصوصیات و همچنین ویژگی های دیگری برخوردار خواهد بود. در هر خوشه از این درخت گردو می توان 5 الی 25 عدد گردو را برداشت نمود. این عدد بسیار قابل توجه و حائز اهمیت خواهد بود. همچنین این محصول زود بارده و دیر گل می باشد . این خصوصیت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی سبب می شود که محصولی بسیار مناسب به بار آورد.

میزان باردهی درخت گردو اسرائیلی :

یکی از عواملی که تاثیر بسزایی در میزان باردهی گردو خواهد داشت، نحوه ای کاشت ، داشت ، درخت گردو خواهد بود. رشد مطلوب این نهال گردو در آب و هوای معتدل سردسیری و نیمه خشک صورت خواهد پذیرفت. همچنین توجه به فواصل کاشت نهال گردو می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی رشد مناسب آن داشته باشد. یکی دیگر از موارد قابل توجه در رسیدن به محصول مناسب ، خودداری از غرقابی نمودن ریشه درخت خواهد بود. همچنین دمای بالای 45 درجه می تواند برای این محصول بسیار مضر باشد. به گونه ای که سبب سوختن برگها و سیاه شدن گردو گردد. این محصول به دلیل مقاومت در برابر سرما ، می تواند یکی از مهمترین ارقام برای کاشت در نظر گرفته شود.

ارتفاع درخت گردو اسرائیلی :

ارتفاع این درخت اغلب بین 500 تا 1500 متر خواهد بود. اگر به هر دلیلی ارتفاع این محصول بیشتر گردد، عملکرد درخت گردو بسیار پایین تر خواهد آمد . به همین دلیل بهتر است از هرس نمودن این نهال غافل نشوید.

عوامل تاثیر گذار بر رشد درخت گردو خوشه ای اسرائیلی :

این درخت از جمله ارقام بسیار قابل توجه در بسیاری از کشورهای دیگر خواهد بود. از این رو می توان گفت که این محصول به عنوان محصول تجاری نیز در بازار از رونق بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. بدین جهت خرید درخت گردو خوشه ای اسرائیلی از توجه بسیاری بالایی در سطح بازار برخوردار است. به دلایلی از جمله پایه کوتاه ، بیضی بودن و پوست نازک بودن محصول به دست آمده ، زود بارده بودن خرید نهال گردو ، مقاومت بالا در هوای خنک و سرد همچنین مقاومت بسیار بالای ریشه در مقابل آفات این محصول از فروش درخت گردو بسیار مناسبی برخوردار خواهند بود. برداشت محصول در این نهال ها از روزهای آخر شهریور آغاز شده و تا اواخر روزهای آذر ادامه خواهد داشت. ناگَفته نماند که برای دستیابی به محصولی مناسب بهتر است از گرد افشانی نیز برای این ارقام بهره مند شد.نهال فروشی پالیز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی